Przejdź do głównej zawartości

TarotPrzy okazji zmiany pracy postanowiłam bliżej zainteresować się Tarotem, z tej okazji nawet popełniłam takie oto dzieło będące pierwszą stroną mojego zeszytu, w którym mam zamiar spisywać własne refleksje na temat poszczególnych kart i układów.

Czy wierzę, że karty są w stanie przepowiedzieć mi przyszłość? Nie, i nawet powiem, że średnio mnie interesuję jej poznawania, przyszłość jest piękna, gdy jest dla mnie niespodzianką i niech taką pozostanie. Więc pewnie zadajecie sobie pytanie, po co to wszystko. Ze zwykłej ciekawości, która kazała mi w życiu sięgać po takie i inne tematy i je poznawać.

Szukałam w Internecie historii tarota, która byłaby satysfakcjonująca dla kogoś, kto lubi historię jako naukę i oczekuję rzetelnych wiadomości zamiast ezoterycznego naginania faktów. Historie sama napiszę z tego, co znalazłam, ale przy okazji poczytałam sobie różne dziwne rzeczy na temat tarota między innymi także te pisane z tej drugiej strony. Tarota prawdy Ci (nie) powie, wypowiedzi na temat zła itd.. A ja nadal uważam, że zło jest w nas, i może czas najwyższy stać się świadomym tej naszej ludzkiej natury, bo nawet nie nazwę tego ułomnością. Popełniłam błąd, wyrządziłam komuś krzywdę, ale to nie byłam ja - to zły, który mnie opętał. Taka pocieszająca wersja, przecież jestem czyta jak źródło zaranne, niewinna i mieszka we mnie bezmiar dobra.

To zdecydowanie wersja nie dla mnie.

Przy okazji miałam okazje przypomnieć sobie o pewnym człowieku, kliknęłam kilka słów i okazało się, że chociaż nadal czuję żal, to już mu nawet źle nie życzę. To taka pozytywna myśl, czyż nie?


Komentarze

 1. Ja zajmuję się Tarotem, ale jestem na początku tej drogi.

  Kiedy czytam "o mnie" to mam wrażenie jakbym widziała opis siebie... :)

  ps. piękna talia ^^
  Mam nadzieję, że i na blogu umieścić swoje spostrzeżenia na temat kart.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne dzieło popełniłaś :) życzę aby karty pokazały Ci coś nowego, pięknego i niespodziewanego - niech poprowadzą Cię drogą radości i rozwoju :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. FairyWitch - możesz być pewna, że coś się pojawi ;)
  Aniu - dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz pozostawiony na blogu. Dzięki nim wciąż mam energię by kontynuować pisanie bloga.

Popularne posty z tego bloga

Kolejny rok

I minął kolejny rok.

Miałam pisać, chciałam inspirować, zmusić Was może czasami do zastanowienia, refleksji, wciągnąć w dyskusję i zmienić. Ale chyba nie jestem typem influencera. Mam zbyt wiele wątpliwości odnośnie mojego własnego wpływu na siebie bym miała wpływać na innych. Nawet nie wiem skąd takie ambicje.

Nie mniej jednak, skoro mam mniej przejmować się tym w jaki sposób zostanie to odebrane przez innych - chcę wrócić do pisania tego bloga. Przynajmniej jako taką moją formę wyjścia do świata zewnętrznego. Zaznaczenia, że hej! ja tu jestem, tworzę sobie ciągle różne fajne rzeczy, może kogoś to interesuje? Może ktoś znajdzie chwilę w codziennej bieganinie by przystanąć i przeczytać, a jeśli znajdzie coś wartościowego dla siebie - tym fajniej.


I dzisiaj słowem wstępu opowiem troszkę, co działo się ze mną, gdy mnie tu nie było.

Dziergałam -  a jakże. To niemal stały element mojej codzienności. Czasami muszę sobie przypominać, że jest to moje HOBBY, a nie praca na etacie i nie powinn…

Chmurkowy

Wymyśliłam* sobie sweter.
Miał być:
lekki i puszystyotwarty (open fronts) czyli bez żadnych zapięć/guzików itp.pasujący zarówno do jeansów jak i do sukienek/spódnicczarny (czyli też pasujący do wszystkiego)

Do tego projektu wykorzystałam połączenie Drops Kid Silk (mieszanki moheru i jedwabiu) z Drops Lace (czyli alpaka z jedwabiem) - uzyskując na drutach 4,00 mm dzianinę lekką, ale ciepłą. Dodatek jedwabiu nadaje zaś całości elegancji.
Nie jestem także pewna, czy byłabym w stanie nosić sweter z samego moheru (i ewentualnej alpaki) ze względu na podgryzanie.Cała matematyka stojąca za tym swetrem opiera się oczywiście na grzecznie wydzierganej, wymoczonej i zblokowanej próbce obliczeniowej. Jakby wziąć pod uwagę czas potrzebny na wydzierganie każdego swetra to jednak zrobienie takiej próbki stanowi tylko ułamek tego czasu, a pozwala nam zaoszczędzić frustracji i prucia. Take time to save time.. Prucie w ogóle nie stanowi miłego doświadczenia, a prucie moheru już w szczególności.


Żeby n…

Liadan come home (again)

Chciałabym wrócić do blogowania, ale nie jest to wcale takie łatwe jakby się mogło wydawać. Samo znalezienie czasu pomiędzy pracą na etacie, zajmowaniem się dzieckiem i domem, dzierganiem, czytaniem i innymi rzeczami, którymi się zajmuję - to już samo w sobie nie jest proste. Ale nie to mnie powstrzymuje.  Świadomość kreowania swojego wizerunku w social mediach jak jakiegoś sztucznego tworu - już tak. W tym miejscu chyba wypadałoby podziękować losowi, że mogłam spotkać na swojej drodze ludzi, którzy zadziwili mnie swoją otwartością i szczerością. Dzisiaj ja chcę zdjąć maskę hipokryzji i zacząć przygodę z blogiem ponownie, z otwartym umysłem i świadomością, że w tym miejscu mam prawo być sobą, a jeśli komuś to nie odpowiada - to już nie mój problem.  Z drugiej strony nie jestem w stanie wyłączyć swojej własnej autocenzury i głos w mojej głowie nadal będzie mi upierdliwie powtarzał, jak bardzo moje zdanie, opinie, słowa są pozbawione głębszego znaczenia, więc dzielenie się nimi na blogu n…